Forumi Gjerman
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Bekenbauer: Ndeshja Gjermani-Uruguaj më e mirë se Spanjë-Holandë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Deutschland
ADM
ADM
Deutschland


Postimet : 303
Regjistruar : 13/07/2010
Mosha : 36
Vendodhja : Shkoder

Bekenbauer: Ndeshja Gjermani-Uruguaj më e mirë se Spanjë-Holandë Empty
MesazhTitulli: Bekenbauer: Ndeshja Gjermani-Uruguaj më e mirë se Spanjë-Holandë   Bekenbauer: Ndeshja Gjermani-Uruguaj më e mirë se Spanjë-Holandë Icon_minitimeWed Jul 14, 2010 7:19 pm

Bekenbauer: Ndeshja Gjermani-Uruguaj më e mirë se Spanjë-Holandë Beckenbauer-412
Legjenda e futbollit gjerman, Franc Bekenbauer ka kritikuar lojën e paraqitur nga Holanda dhe Spanja në finalen e Botërorit 2010 në Johanesburg.
“Ndeshja finale duhej të ishte më e mira e Botërorit. Fatkeqësisht ajo u shndërrua në një anti-propagandë të futbollit”, ka shkruar Bekenbauer në kolonën e tij për të përditshmen gjermane “Bild” dhe më pas i ka dhënë argumentet e tij.
“Ndeshjes i mungoi shpejtësia. Në vend të kësaj, ajo ishte vazhdimisht e ndërprerë me protestat e futbollistëve dhe nga gjyqtari, i cili nuk e kishte pamjen e qartë të asaj që po ndodhte në fushë”, ka shtuar Bekenbauer. Ndërkohë ai nuk ka harruar të lavdërojë lojën e kombëtares gjermane në ndeshjen për vendin e tretë ndaj Uruguait.
“Ndeshja për medaljen e bronztë solli një skenar krejt të kundër me atë të finales: kishte sjellje shembullore të futbollistëve dhe lojë atraktive”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WwW.UltrasGjerman.Co.Cc
 
Bekenbauer: Ndeshja Gjermani-Uruguaj më e mirë se Spanjë-Holandë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Roben: Lojtari më i mirë në Bundesligë
» Cili është talenti më i mirë Gjerman ?
» Top 11 e Boterorit sipas Arsene Wenger – Loew eshte trajneri me i mire...
» Sipas Jush Kush eshte Lojtari me I Mire I Gjermanise Ne Kte Boterore ?!
» Argjentine - Gjermani 0-4

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Gjerman :: Ultras Gjerman :: Lajme-
Kërce tek: