Forumi Gjerman
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Shvainshtajger, Khedira e Ozil, Murinjo i kërkon tek Real Madridi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Deutschland
ADM
ADM
Deutschland


Postimet : 303
Regjistruar : 13/07/2010
Mosha : 36
Vendodhja : Shkoder

Shvainshtajger, Khedira e Ozil, Murinjo i kërkon tek Real Madridi Empty
MesazhTitulli: Shvainshtajger, Khedira e Ozil, Murinjo i kërkon tek Real Madridi   Shvainshtajger, Khedira e Ozil, Murinjo i kërkon tek Real Madridi Icon_minitimeFri Jul 16, 2010 12:34 pm

Shvainshtajger, Khedira e Ozil, Murinjo i kërkon tek Real Madridi Ozil_shvashtajner_200_187
Kombëtarja e Gjermanisë sipas shumë vlerësimeve ka lënë përshtypjen më të mirë në Botërorin e Afrikës së Jugut, ku në fund mori medaljen e bronztë në vendin e tretë.
Gjermania kishte një skuadër të përbërë me futbollistë të rinj dhe të talentuar, prandaj nuk befason fakti se futbollistët e kësaj kombëtareje janë më të kërkuarit në tregun evropian. Real Madridi është njëri nga klubet që financiarisht mund t’i bëjë ballë çmimeve të këtyre futbollistëve.
Mediat spanjolle kanë bërë të ditur se trajneri i ri i Realit, Hose Murinjo u ka thënë qartazi drejtuesve të klubit se dëshiron t’i ketë në skuadër tre futbollistët e kombëtares gjermane: Bastian Shvainshtajger, Sami Khedira dhe Mesut Ozil.
I pari është pjesë e Bajern Munihut, i dyti është tek Shtutgartit, ndërsa i treti i Verderit, por drejtuesit e Realit përveç obligimit për të filluar negociatat me drejtuesit e këtyre klubeve, duhet të fitojnë edhe betejën për këta futbollistë me klubet e tjera të interesuara. Mançester Junajted është i interesuar për Ozilin, Çelsi për dyshen Shvainshtajger-Kedira, kurse Arsenali për dyshen Ozil-Kedira.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://WwW.UltrasGjerman.Co.Cc
 
Shvainshtajger, Khedira e Ozil, Murinjo i kërkon tek Real Madridi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Khedira: Nuk kam vendosur për të ardhmen
» Marseille kërkon Klosen
» Liverpooli kërkon Gomez...
» Zyrtare : Sami Kehdira lojtar i Real Madritit !!!
» Manchester United e quan Özil “fantazmë”

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Gjerman :: Ultras Gjerman :: Lajme-
Kërce tek: