Regjistruar : 13/07/2010
Mosha : 36
Vendodhja : Shkoder

Champions, kualifikohet Verder Bremen.... Empty
MesazhTitulli: Champions, kualifikohet Verder Bremen....   Champions, kualifikohet Verder Bremen.... Icon_minitimeWed Aug 25, 2010 5:14 pm

Champions, kualifikohet Verder Bremen.... 40308_423542202710_288982972710_5017409_3095235_n
Rosenberg dhe Pizaro i kanë dhënë kualifikimit për në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve, skuadrës së Verder Bremen e cila vetëm në kohën shtesë ka arritur të shënojë 2 gola në Marasi përballë Sampdorias.
Edhe pse gjermanët kanë humbuir 3-2 në ndeshjen e dytë, fitorja 3-1 në sfidën e parë i jep mundësinë atyre të kualifikohen mes 32 skuadrave pjesëmarrëse në Champions League.

Dopjeta e Pazzinit dhe goli i Cassanos dhanë përshtypjen se do të jetë Sampdoria ajo që do të kualifikohej, por goli i Rosenberg në minutat shtesë çoi ndeshjet drejt kohës shtesë.

Gjatë këtyre 30 minutave italianët u shfaqën të lodhur, ndërkohë që Pizarro shënoi golin e dytë për Verderin duke mbyllur gjithçka ende pa shkuar te 11 metërshat.